jak poradzić sobie z awarią


 • Jak wygląda montaż w nowym mieszkaniu/domu?

  Planujesz montaż klimatyzacji w nowym nieszkaniu/domu?

  Nie wiesz kiedy powinna nastąpić realizacja?

  W kilku krokach pomożemy podjąć decyzję.

   

  Mieszkanie:

  Instalację klimatyzacji należy przeprowadzic w pierwszej kolejność tj. równolegle bądz przed „wejściem” ekipy budowlanej.

  Przed realizacją można sobie zaplanować zasilanie elektryczne i odpływ wody z urządzenia.

  W 80% zasilana jest jednostka zewnętrzna i można już przygotować kabel zasilający w miejscu jednostki zewnętrznej –  3×2,5mm, najlepiej na oddzielnym bezpieczniku minimum B16.

  Podczas pracy w trybie chłodzenia na skutek przekroczenia pkt. rosy w jednostce wewnętrznej wytrącana jest z powietrza ciecz (niska temp. spotyka się z wysoką temp.)  i musi być odprowadzona do kanalizacji bądz na zewnątrz. Można rozważac odprowadzenie wody do kanalizacji przy odpowiednich odległościach i uzyskaniu spadku.

  w niekturych przypadkach okazuje się pomocna pompka skroplin która pomoże pokonać grawitację. Ważne żeby był jak najmniejsza i miesciła się w środku jednostki wewnętrznej.

  Radzimy zamontowac urządzenie na gotowo, a na czas remontu zdjąć obudowę z jednostki wewnetrznej i zabezpieczyć urządzenie. Pozwala to na swobodne prace ekip remontowych. Wyprowadzenie samej instalacji zalecane jest w przypadku okładzin (kamień, płytki, drewno itp.) o znacznej grupości.

   

  Dom:

   

   

 • Kiedy montować klimatyzacje?

   

  Istnieją dwa najlepsze momenty na instalację klimatyzacji.

  Pierwszy moment to budowa domu, budynku firmowego czy apartamentowca. Kiedy mamy świeży budynek, znacznie łatwiej zaplanować całą instalację. Wpisanie projektu całej instalacji klimatyzacyjnej w ogólny projekt budynku pozwoli na zoptymalizowanie jej działania. Co ważne, klimatyzacja w budynku podwyższa jego standard, a co za tym idzie cenę zakupu. Deweloperzy nie powinni zatem bać się takich inwestycji.

   

  Drugi moment, kiedy najlepiej i zarazem najłatwiej przeprowadzić instalację urządzeń klimatyzacyjnych to czas remontu mieszkania. Podstawą instalacji klimatyzacyjnej są różnego rodzaju przewody, rury oraz sam klimatyzator. Poszczególne elementy mogą być dość trudne do ukrycia. Patrząc z punktu widzenia estetyki, jest to idealny moment na tego typu inwestycje. Raz, że po instalacji klimatyzacji wysokiej klasy niezbędne jest kilka prac naprawczych pomieszczenia. A dwa, kiedy instalację przeprowadzamy podczas remontu, wszystkie elementy instalacji można ukryć w ścianach. Wtedy po przeprowadzeniu remontu nie zostanie nawet najmniejszy ślad po przeprowadzonych pracach instalacyjnych.

  Dobrze działająca klimatyzacja to zadbana klimatyzacja. Dlatego przede wszystkim należy ją profesjonalnie zamontować, a następnie regularnie przeprowadzać serwis klimatyzacji.

   

   

 • Czy montaż klimatyzacji wymaga remontu mieszkania, budynku?

   

  Montaż klimatyzacji przeprowadzony przez profesjonalnych i uznanych techników jest przyjazny użytkownikowi. Nie ma potrzeby przeprowadzania dodatkowych prac ze strony klienta. Całość instalacji jest skrzętnie ukryta.

   

   

 • Cena klimatyzacji, cena montażu klimatyzacji.

   

  Cena klimatyzatora wraz z montażem instalacji zaczyna się już od 2500 PLN. Odpowiednie urządzenie i rozwiązanie proponuje technik na bezpłatnej wizycie u klienta.

  Po uzgodnieniu warunków i oczekiwań klienta przedstawiamy spersonalizowaną ofertę cenową.

   

   

   

 • Wybór właściwego urządzenia do klimatyzacji

   

  Wybór urządzenia do klimatyzacji jest dość  skomplikowany, dlatego polecamy skorzystanie z wiedzy i doświadczania instalatorów.

  Podstawowe informacje jakie musisz znać to:

  • ile pomieszczeń ma zostać objętych obróbką powietrza,
  • czy potrzebujesz tylko chłodzenia, czy może także wentylacji i ogrzewania,
  • jaki system klimatyzacji ma zostać zamontowany. Podstawowe systemy to split (1 jednostka zewnętrzna i 1 jednostka wewnętrzna) i multisplit (1 jednostka zewnętrzna i kilka jednostek wewnętrznych),
  • jakie jest przeznaczenie pomieszczenia,
  • czy jesteś alergikiem czy nie – w systemach klimatyzacji są stosowane filtry o różnym stopniu filtracji.

  Zachęcamy do skorzystania z rad naszych techników. To nic nie kosztuje, a pozwala uniknąć wielu problemów i można się cieszyć w pełni przyjemnym klimatem.

   

 • Ile trwa montaż klimatyzacji?

   

  Montaż klimatyzacji w zależności od miejsca usytuowania urządzeń i długości instalacji trwa średnio 0d 4 do 8 godzin. Informacji na temat czasu trwania prac udziela technik podczas bezpłatnej konsultacji – w lokalu klienta.

   

   

   

   

 • Zużycie prądu przez klimatyzacje?

   

  Nowoczesne klimatyzatory są oszczędne. Praca ze sprężarkami typu inverter pozwala na znaczne obniżenie kosztów w porównaniu do starszych klimatyzatorów. Klimatyzatory nowego typu wyposażone są w sprężarkę o zmiennej prędkości co pozwala na dostosowanie mocy do potrzeb użytkownika. Dzięki takiej technologii klimatyzatory osiągają klasę energetyczną A+++

   

   

 • Jak często należy przeprowadzić serwis klimatyzacji?

   

  Według zaleceń producentów – serwis klimatyzacji domowej, biurowej należy przeprowadzić dwa razy do roku. Najlepiej po sezonie chłodniczym tj. w okresie jesieni i wiosny.

  W przypadku klimatyzacji pracującej w sklepach, serwerowniach czy też chłodniach serwis powinien być wykonywany znacznie częściej.

   

  Regularny serwis to podstawa nieprzerwanej i bezproblemowej pracy klimatyzacji.

   

   

 • Rodzaje klimatyzatorów

   

  Najczęściej spotykanymi i popularnymi urządzeniami są klimatyzatory typu split. Nazwa split z ang. oznacza rozdzielać. Klimatyzacja typu split składa się z jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Całość jest połączona instalacją freonową i elektryczną (skrzętnie ukrytą przez instalatora).

  Klimatyzator przenośny różni się od urządzenia typu split tym, że jest kompletnym urządzeniem. Urządzenia przenośne mają dużo wad związanych z odprowadzeniem ciepła. Rekomendowanym rozwiązaniem są urządzenia z rozdziałem jednostki wewnętrzna w pomieszczeniu i zewnętrzna na zewnątrz pomieszczenia.

  Rodzaje klimatyzatorów typu SPLIT

  • Klimatyzator ścienny – jest to najczęściej stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych typ klimatyzatora. Jak nazwa wskazuje montowany na ścianie.
  • Klimatyzator kanałowy – urządzenie połączone z systemem kanałów wentylacyjnych. Istnieje tu możliwość pracy z procentowym udziałem świeżego powietrza. Urządzenia do zabudowy.
  • Klimatyzator podłogowo-sufitowy – w zależności od budowy występują klimatyzatory sufitowe, podłogowo-sufitowe oraz podłogowe. Urządzenie swym kształtem może przypominać popularne grzejniki. Stosowane są najczęściej  w hotelach, biurach, serwerowniach oraz sklepach.
  • Klimatyzator kasetonowy – Klimatyzator kasetonowy zaprojektowany jest do instalacji w przestrzeni sufitu – tam gdzie można go ładnie schować. Duża zaletą jest możliwe rozprowadzanie powietrza na wszystkie cztery strony. Urządzenia do częściowej zabudowy.

  Podsumowując – najczęściej stosowane w budownictwie mieszkaniowym są klimatyzatory ścienne typu split.

   

   

   

 • Wpływ klimatyzacji na zdrowie

   

  Klimatyzacja ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.

  Aspekty zdrowotne przemawiające za montażem klimatyzacji:

  • wilgotność w granicach 40%-60%. Prowadzi to do problemów ze wzrostem drobin kurzu i pleśni i ma to pozytywny wpływ na osoby cierpiące na alergie.
  • każde urządzenie wyposażone jest w filtr powietrza. Dzięki filtracji pozbywamy się znacznej części drobnoustrojów, bakterii, a także zmniejszamy wpływ nieprzyjemnego zapach np. dymu papierosowego.
  • Klimatyzacja w połączeniu z wentylacją idealnie nadaje się do budownictwa jednorodzinnego. Podane obróbce świeże powietrza zapobiega syndromowi tzw. chorego budynku.

  Regularny serwis klimatyzacji to podstawa prawidłowego działania. Zaniedbania mogą sprawić że zamiast oczyszczania powietrza efekt będzie wręcz odwrotny.

   

 • Samodzielny montaż klimatyzacji?

   

  Na pytanie czy można samemu zamontować klimatyzację – odpowiedz jest niestety jednia – NIE.

  Według przepisów określonych w ustawie z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz. U. z 2015 r. poz. 881). Montażu klimatyzacji która zawiera f-gazy może dokonać tylko osoba posiadająca odpowiedni certyfikat wydany przez Urząd Dozoru Technicznego. 

  Dodatkowo w ramach samodzielnego montażu nie jesteśmy w stanie usunąć z układu klimatyzacji powietrza i zawartej w nim wilgoci (która dość szybko zniszczy sprężarkę klimatyzatora). Niemożliwe jest połączenie obydwu części klimatyzatora gdyż mają one specjalne zakończenia. Nie sprawdzimy szczelności układu i ciśnienia. Należy również pamiętać o zachowaniu pewnych zasad montażu – odpowiednich spadków, odpowiednich odległości… Niestety samodzielny montaż klimatyzatora jest równoznaczny z utratą gwarancji.

  Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z usług naszych instalatorów.

   

 • Hałas a klimatyzacja?

   

  W najczęściej spotykanych klimatyzatorach typu split najgłośniejszym elementem jest sprężarka która znajduje się w jednostce instalowanej na zewnątrz budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu praca urządzenia nie jest dokuczliwa. Sąsiedzi też nie mogą narzekać bo dobrze dobrane urządzenie nie przysporzy problemu.

  W jednostce wewnętrznej dźwięk generuje  jedynie wentylator. Większość jednostek wewnętrznych emitujące do 35 dBA (przy najwyższym poziomie pracy) – wartość przypisywana np. cichej rozmowie.

  Praca klimatyzacji i jej odgłosy nie są dokuczliwe dla człowieka. Klimatyzator typu split jest często rekomendowany do pomieszczeń sypialni.

   

 • Uzupełnianie gazu w klimatyzacji

   

  To mit że w instalacji klimatyzacji trzeba uzupełniać czynnik chłodniczy. Jeśli montaż klimatyzacji został przeprowadzony prawidłowo to na długie lata nie ma potrzeby ingerencji w układ chłodniczy. Nie trzeba uzupełniania czynnika chłodniczego ponieważ ciśnienie powinno się utrzymywać na odpowiednim poziomie.

  Wybór odpowiedniej firmy instalacyjnej to gwarancja prawidłowego funkcjonowania systemu klimatyzacji i oszczędności przy serwisie klimatyzacji.

   

   

Biuro jest czynne: